innovaphone-logo

Wybierz rozwiązanie optymalne dla Twojego Biznesu
Sprawdź

Zobacz wideo o firmie Innovaphone:
rozwiązania dla telefonii IP & Unified Communications

Innovaphone PBX

Centrala telefoniczna VoIP dla nowoczesnej telefonii IP w firmie

Innovaphone PBX to doskonale zaprojektowany, wydajny i dojrzały technicznie system telefonii VoIP dla środowiska biznesowego. innovaphone PBX tworzy wraz z pełną paletą funkcji telefonii IP podstawę nowoczesnych, w pełni zintegrowanych rozwiązań  Unified Communications, które mogą być w każdym momencie i w każdym miejscu pracy indywidualnie aktywowane, bez konieczności wykorzystania serwera. Centrala innovaphone PBX działa na różnorodnych bramkach VoIP innovaphone, idealnie dostosowanych do potrzeb przedsiębiorstw każdej wielkości. Alternatywnie możliwa jest wirtualizacja centrali innovaphone PBX jako innovaphone Virtual Appliance (IPVA)  w środowisku VMware, dzięki czemu odpadają inwestycje w drogi sprzęt.

Komplettloesung_innovaphone_PBX_Webseite

Bramki VoIP

Podstawą telefonii IP innovaphone oraz rozwiązania Unified Communicationssą bramki VoIP innovaphone, które dostępne są w różnych wersjach oraz wyposażone zostały w zależności od modelu w różnorodne licencje. Oprogramowanie PBX innovaphone jest preinstalowane na bramkach VoIP i może być łatwo aktywowane za pomocą specjalnego klucza licencyjnego. Bramki VoIP mogą również spełniać wyłącznie funkcję tradycyjnych bramek i służyć jako interfejs do innych sieci oraz konwertować połączenia ISDN, SIP oraz łącza analogowe do połączeń IP. Obudowa ze stali nierdzewnej świadczy o wysokiej jakości wykonania i solidności bramek VoIP – sprzęt nie zawiera dysków twardych oraz wentylatorów. Precyzyjnie zaprojektowana struktura oprogramowania oraz szeroko rozbudowane komponenty sprzętowe zapewniają niezawodne działanie bramek VoIP, nawet jeślispełniają one równolegle zadania centrali telefonicznej VoIP innovaphone PBX.

Komplettloesung_innovaphone_PBX_Einzelgrafik_Adapter_Webseite

Telefony IP

Innovaphone oferuje szeroką gamę telefonów IP do wielostronnego zastosowania – telefony o nowoczesnej stylistyce, telefony do obsługi połączeń biznesowych, telefony IP z solidną obudową dostosowane do pracy w ekstremalnych warunkach czy też aplikacja Software Phone zainstalowana na komputerze użytkownika. Wszystkie modele telefonów spełniają wysokie wymagania stawiane w środowisku biznesowym i zapewniają różnorodne funkcje telefoniczne. Telefony IP innovaphone są doskonałym wyborem dla nowoczesnych rozwiązań: w centralach telefonicznych, w biurach, w sekretariatach oraz dla osób często dzwoniących, obsługiwane są one intuicyjnie i nie wymagają przeprowadzenia dodatkowych szkoleń.

IP Telefonie: innovaphone bietet Ihrem Unternehmen eine große Auswahl an vielseitigen IP Telefonen für anspruchsvolle Arbeitsumgebungen. IP Telefone, VoIP Telefone, etc.

telefony bezprzewodowe IP DECT i technologia WLAN

Pracownicy, dla których ważna jest mobilność w firmie oraz efektywna obsługa połączeń niezależnie od miejsca pobytu, dzięki wykorzystaniu technologii  IP DECT lub WLAN mają możliwość korzystania ze wszystkich funkcji innovaphone PBX. Zostaną oni w takim przypadku optymalnie zintegrowani z infrastrukturą VoIP i pozostaną osiągalni pod tym samym numerem telefonu co dotychczas, nawet jeśli znajdują się poza miejscem pracy. Dostępne telefony bezprzewodowe IP DECT oraz WLAN zapewniają wysoki komfort obsługi oraz dostęp do pełnego zakresu funkcji telefonicznych – bez względu na sieć.

Komplettloesung_innovaphone_PBX_Einzelgrafik_Wireless_Webseite

Mobile Clients

Mobilność jest podstawowym elementem współczesnego biznesu. Centrala innovaphone PBX umożliwia pracownikom mobilnym korzystanie z różnorodnych funkcji PBX, również za pomocą smartfonów. Pracownicy, którzy często przebywają poza miejscem pracy lub też w podróży korzystają w pełni ze wszystkich funkcji aplikacji telefonii IP z wykorzystaniem telefonu komórkowego. Za pomocą innowacyjnej funkcji „one Number-Konzept”  telefon komórkowy może korzystać z funkcji PBX jak abonent i jest dzięki aplikacji innovaphone Mobility identyfikowany jako abonent wewnętrzny centrali telefonicznej VoIP. Użytkownik dostępny jest pod tym samym numerem telefonu, bez względu na to z jakiego urządzenia końcowego korzysta.

Komplettloesung_innovaphone_PBX_Einzelgrafik_Mobile_Client_Webseite

Adaptery analogowe

W celu integracji z centralą telefoniczną VoIP innovaphone PBX terminali końcowych nieprzystosowanych do VolP wykorzystuje sięadaptery analogowe. Urządzenia takie jak telefony analogowe, faksy, frankownice, domofony lub też inne urządzenia końcowe z systemami analogowymi zostaną za pomocą adapterów analogowych zintegrowane z centralą telefoniczną VoIP. Aby osiągnąć niezawodną i stabilną obsługę połączeń faksowych przez IP wykorzystują wszystkie bramy VoIP i adaptery analogowe innovaphoneFax-over-IP – protokół T.38. W ten sposób można uniknąć wymiany drogiego sprzętu analogowego i zaoszczędzić koszty zakupu nowych urządzeń.

innovaphone-analog-Adapter-IP29

Unified Communications

Centrala telefoniczna VoIP innovaphone PBX może zostać w każdym momencie poszerzona o rozwiązanie Unified Communications, które można w celu optymalizacji procedur komunikacyjnych indywidualnie dostosować do potrzeb pracowników.Videotelefonia, informacje o statusie obecności Presence, wiadomości błyskawiczne chat,  konferencje, współpraca i wiele innych aplikacji zapewniają jednolitą i efektywną komunikację. W zależności od informacji o statusie obecności współpracowników oraz osób upoważnionych do kontaktu, użytkownik może elastycznie decydować o środkach komunikacyjnych oraz zarządzać informacjami, co pozwala na zwiększenie efektywności procesów biznesowych i skraca czas wymagany na podjęcie decyzji.Unified Communications Client myPBX umożliwia centralne zarządzanie takimi środkami komunikacji jak – videotelefonia, konferencje telefoniczne, czat, współpraca wirtualna oraz rozmowy telefoniczne.

Komplettloesung_innovaphone_PBX_Einzelgrafik_UC_Webseite

Dodatkowe aplikacje

Różnorodne dodatkowe aplikacje innovaphone wzbogacają zakres możliwości systemu telefonicznego VoIP innovaphone PBX. Dzięki ich łatwej integracji do infrastruktury systemu komunikacyjnego w firmie można sprawnie korzystać z dodatkowych zasobów, służących usprawnieniu procesów biurowych. Koszty instalacji aplikacji oraz ich serwis są bardzo niskie, ponieważ wszystkie aplikacje zostały zoptymalizowane dla systemu innovaphone PBX. Tak więc np. innovaphone Queue Monitor – monitor kolejek – ułatwia ocenę, czy dostępne zasoby wystarczają do sprawnej obsługi połączeń przychodzących, co przyczynia się do zwiększenia zadowolenia klienta poprzez poprawę jakości usług. innovaphone Operator to nowoczesna konsola operatora do użytku w centralach telefonicznych oraz Call Center – aplikacja ta oparta jest na oprogramowaniu komputerowym i obsługiwana jest intuicyjnie za pomocą myszy lub klawiatury. Za pomocą platformy aplikacyjnej Linux możliwa jest bezproblemowa integracja aplikacji, bazujących na systemie Linux, do infrastruktury innovaphone PBX. Najlepszym przykładem takiej właśnie aplikacji jest innovaphone Reporting, która służy do rejestracji i analizy połączeń telefonicznych w firmie w czasie rzeczywistym. Również aplikacja innovaphone Fax obsługiwana jest za pomocą systemu Linux i umożliwia elastyczne wysyłanie oraz odbieranie faksów za pomocą własnego komputera (Mail-to-Fax, Fax-to-Mail).

Komplettloesung_innovaphone_PBX_Einzelgrafik_Apps_Webseite