innovaphone Software Phone: Telefonia IP z wykorzystaniem komputera

innovaphone_Softwarephone

Klasyczne miejsce pracy w biurze wygląda z reguły tak: biurko z komputerem, klawiatura, mysz oraz telefon biurkowy. Teoretycznie to wszystko, co jest nam niezbędne do pracy. Jednak w wielu miejscach pracy, w których komputer jest podstawowym wyposażeniem biura, telefon IP, który działa również bez wykorzystania komputera, nie jest już tak naprawdę niezbędny, dotyczy to np. Call Center lub operatorów telefonicznych.

innovaphone Software Phone jest w takich właśnie przypadkach idealną i oszczędną alternatywą w stosunku do telefonu stacjonarnego. Aplikacja innovaphone Software Phone zainstalowana jest na komputerze użytkownika oraz zarządzana za pomocą Klienta Unified Communications myPBX, który spełnia tu rolę interfejsu użytkownika. Do obsługi aplikacji Software Phone konieczne jest użycie zestawu słuchawkowego ze złączem USB.  Do dyspozycji użytkownika pozostają wszystkie funkcje telefonii IP oraz dodatkowo istnieje możliwość korzystania z funkcjonalności Klienta Unified Communications myPBX takich jak chat, zarządzanie statusem dostępności Presence, videotelefonią oraz współpracą zespołów wirtualnych.

I jeszcze jedna zaleta: aplikacja innovaphone Software Phone może być wszędzie tam używana, gdzie istnieje połączenie z IP. Jest to więc perfekcyjne rozwiązanie dla osób pracujących w domu lub często podróżujących – ten, kto ma przy sobie swój laptop, ma również automatycznie dostęp do aplikacji Software Phone. Telefonia IP z wykorzystaniem innovaphone Software Phone możliwa jest również w podróży.

Comments are closed.