myPBX (WebRTC)

innovaphone_myPBX-webRTC_pl (1)

W branży IT pojawiło się nowe, modne hasło: WebRTC, czyli komunikacja w sieci Web w czasie rzeczywistym („Real Time Communication“). Dzięki temu możliwe jest wykonywanie połączeń głosowych, videokonferencji oraz przesyłanie plików przy pomocy przeglądarki. Począwszy od wersji 11 wszystkie urządzenia w systemie innovaphone PBX kompatybilne są z przeglądarkami, które obsługują WebRTC. Połączenia głosowe w standardzie WebRTC spełniają zawsze najwyższe wymagania w zakresie bezpieczeństwa przez DTLS-SRTP.

Również myPBX może korzystać z pomocy przeglądarki opartej na technologii WebRTC. WebRTC włączony jest jako dodatkowy telefon w myPBX i jako taki może być stosowany. Cechą szczególną jest w tym przypadku to, iż innovaphone obsługuje WebRTC na wszystkich urządzeniach. Do wdrożenia tej usługi nie ma konieczności użycia bramy WebRTC, jak to ma miejsce w większości innych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku. Rozwiązanie innovaphone oferuje ponownie „szczupłe, a zarazem inteligentne rozwiązanie”, które nie wymaga użycia serwera.

Począwszy od wersji 11 technologia WebRTC umożliwia korzystanie z myPBX niezależne od platformy na MacOS, Linux i innych systemach. Nie ma konieczności instalowania wtyczek: pod warunkiem, że przeglądarka obsługuje WebRTC. myPBX, WebRTC oraz konwencjonalny zestaw słuchawkowy umożliwiają komfortową realizację połączeń telefonicznych na PC.

Comments are closed.